23 Temmuz 2016 Cumartesi

Kahvekolik'e Kapak Seçelim!

Aslında bir gün oturup enine boyuna konuşmamız gerekiyor. Çünkü bağımsız yazar olmanın bin bir güzelliği var; aklına gelebilecek her şeyi kendin yapıyorsun. Ancak bazen de her şeyi kendin yaparken duraksadığın anlar oluyor. Elindeki kitabın yazarı da editörü de grafik tasarımcısı da sensin. Sonra aklına gelebilecek diğer tüm şeylerden de sen sorumlusun. Güçlük çektiğin anlar oluyor... Tıpkı kapak seçiminde olduğu gibi.

Aslında kulağa eğlenceli geliyor, değil mi?
Bir kitabın var ve ona uygun kapak seçiyorsun!
Başlarda gerçekten çok eğlenceliydi. = )

Uzun lafın kısası, aşağıdaki kapak görsellerinden birini artık üç taslak eskiten romanım Kahvekolik'i e-kitap formatında Google Play Kitaplar'a yüklerken kullanmak istiyorum.
Kapak yapabilmek için hem ücretsiz görsel sunan siteleri hem de yerli yayınevlerinin de sık sık kullandığı belirli bir ücret talep eden siteleri dolaştım. Bu sırada karşıma kitapçılarda gördüğüm birçok kapak mankeni çıktı. Zamanla bir dünya görsel (ve bir dünya font) arasında kalınca aklıma birçok farklı fikir geldi ve sonunda üstünde Kahvekolik yazan bir sürü kapakla karşı karşıya kaldım. Bu da bizi ön elemelerden geçmeyi başaran bu iki kapağa getiriyor.

Birkaç saniye ayırıp aşağıdaki mini ankete tıklarsanız, beni çok mutlu ederseniz. Font vs. her zaman değiştirilebilir ama önemli olan kullanılacak görsele karar vermek. Anketin sonucunu merakla bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler. = )Kahvekolik'e Kapak

Takım elbiseli adamın olduğu kapak daha hoş
Sadece kahve fincanının olduğu kapak daha hoş
Sad Quotes

7 yorum:

 1. Oy kullandım ama bence sadece kahve olan görselin fontunu diğer resimdeki yazıyla değiştirirsen daha güzel durur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ben de aynısını önerecektim sadece kahve olan klas ve guzel ama yazı tipi olarak ilk seçenek çok iyi olur

   Sil
  2. İkinize de çok teşekkürler. = ) Font hakkındaki görüşlerinizi de değerlendireceğim. Elimde o font hariç o tarzda daha bir dünya font var.

   Sil
 2. Oldukça heyecanlı, umarım benim seçtiğim kazanır. = )

  YanıtlaSil
 3. Oyumu kullandım. Sadece kahvenin olduğu siyah kapaktaki fontu daha çok sevdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. = ) Aslına bakılırsa, ben de böyle sade fontları çok beğeniyorum.

   Sil

Yeni Yazılar E-Posta Adresine Gelsin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...