2 Ocak 2018 Salı

Türkçe Baskısı Yayımlanacak: Renegades (by Marissa Meyer)

2018'in ilk haberi!

Ülkemizde Artemis Yayınları'nın yayımladığı Cinder'la tanınan Marissa Meyer'ın yeni serisi Renegades, DEX etiketiyle Türkçe baskısına kavuşacak. 556 sayfalık bir bilim kurgu romanı olan Renegades, aslında yurt dışında 7 Kasım 2017'de yayımlandı ve 2018 sonbaharında devam kitabının çıkması bekleniyor. Goodreads'te şu ana dek 5,500 oy almış ve not ortalaması 4.1 olmuş. İstatistik, bize kitabı okuyanların %95'inin bu deneyimden memnun kaldığını da gösteriyor. 

Gizli kimlikler. Sıra dışı güçler. Kız, intikam peşinde. Oğlan, adalet istiyor.


Kitaba ve seriye adını veren "Renegades", sıra dışı yetenekleri olan üstün insanlar, bir nevi süper kahramanlar. Bir zamanlar alaşağı ettikleri kötüler hariç herkesin gözünde umut ve cesaretin sembolü halindeler. Çünkü paramparça edilmiş bir toplumun külleri üstünde yükselip tekrar huzur ve düzeni egemen kılmışlar. Tanıtım metni bize onlar hakkında bu kadarını söylüyor. 

Az önce okuduğunuz tagline'da bahsi geçen kız, "Kabus" lakaplı Nova, Renegade'lerden nefret ediyor ve intikam almak amacıyla yola koyuluyor. Çünkü "Anarşistler" olarak anılan grubun önemli bir üyesi ve tüm ailesi yok edilmiş. Hedefine yaklaştığı sıradaysa yine alıntıda geçen çocukla, Adrian'la tanışıyor. Adrian, bir Renegade ancak adalete inanıyor ve Nova'ya güveniyor. Tabii ki Nova'nın gizli planlarından habersiz.

Ne düşünüyorsunuz?
Beklemeye değer mi?

Şimdiden herkese keyifli okumalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yeni Yazılar E-Posta Adresine Gelsin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...