18 Nisan 2012 Çarşamba

Holly Black'den İki Yeni Kitap: "Doll Bones" ve "The Coldest Girl in Coldtown"

Holly Black, bir blogger ile gerçekleştirdiği söyleşisinde 2013'te yayımlanacak yeni kitaplarını tanıttı.İlk kitap Doll Bones adını taşıyor ve ortaöğretim çağındaki üç çocuğun, tesadüfen buldukları kemikleri gömmek için çıktıkları yolculuğa odaklanıyor. Bu kemiklerin insan kemiği olup olmadığı ise kitabın sırlarından biri. Yazar, şu ana kadar yazdığı en zor kitabının Doll Bones olduğunu da belirtiyor.

İkinci kitabı, VampirellaninGuncesi'nde incelediğim The Eternal Kiss/Ebedi Öpücük kitabında geçen öykülerinden birinin "romanlaştırılmış" versiyonu. (bkz. İnceleme: Ebedi Öpücük) The Coldest Girl in Coldtown adını taşıyan kitap, ABD'de bir anda ortaya çıkan vampirizm dalgasına bağlı olarak şehirlerde oluşturulan "Coldtown" bölgelerinde, vampirlerin ve insanların birarada yaşamalarını konu ediniyor. Konusundan anlayabileceğiniz üzere, The Coldest Girl in Coldtown genç yetişkinler için kaleme alınan, fantastik öğelerle süslü bir distopya romanı.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi (!) bir de perilerle ilgili bir projesinin olduğunu ekleyen yazar, belli ki 2013'de de konuşulacak.

1 yorum:

  1. Doll Bones'un kapağı şahane :) Haberler için teşekkürler. :)

    YanıtlaSil

Yeni Yazılar E-Posta Adresine Gelsin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...