11 Kasım 2013 Pazartesi

Türkçe Edisyonu Yayımlandı: "Rot and Ruin" (by Jonathan Maberry)

Bram Stoker ödüllü Amerikalı yazar Jonathan Maberry'nin bir süredir okumak istediğim Benny Imura serisinin ilk kitabı Rot and Ruin Türkçe baskısına kavuştu.


Parodi Yayınları tarafından "Çürük ve Harabe" adıyla dilimize kazandırılan ilk kitap, orijinal kapağını koruyor ve toplam 473 sayfadan oluşuyor.


cürük-harabe_Vampirella

Ölümün hayata dönüştüğü günden bu yana tam on dört yıl geçmiştir. Tabii bu zamana kadar da 6 milyon kişi ölmüş ve yeniden dirilmiştir.


Zombilerle kuşatılmış, kıyamet sonrasının Amerikası…

Benny Imura, sıkıcı abisi Tom’la zombi avcısı olarak çalışmak istemez ama yapacak başka bir seçeneği de yoktur. O daha usandırıcı daha bıktırıcı bir işin peşinde koşmayı yeğler. Para karşılığı zombileri haklamak gibi örneğin; ama yaptığı her şey ona bir şeyler öğretir ve insan olmanın ne demek olduğunu kavramaya başlar…

Post-apokaliptik Amerika'da geçen seride toplam dört roman ve dört ek öykü bulunuyor ve ilk iki öyküyü İngilizce olarak Simon & Schuster'ın sitesinde ücretsiz okumak mümkün. (Bkz. "First Night Memories (#0,5)" ve "In the Land of the Dead (#1,5)".) Serideki temel kitapların listesi ise aşağıda.
'Bu sıradan bir zombi romanı değil.' –Maria V. Snyder, New York Times çoksatan yazarırot-and-ruin_Vampirelladust-and-decay_Vampirellaflesh-and-bone_Vampirellafire-and-ash_Vampirella
 • Rot and Ruin/Çürük ve Harabe (#01)

 • Dust and Decay (#02)

 • Flesh and Bone (#03)

 • Fire and Ash (#04)


*Kitabı online satın almak isterseniz, bu sitelere de göz atabilirsiniz: D&R, Kitapyurdu.

4 yorum:

 1. Cok süper bir makale olmuş. Tebrikler

  YanıtlaSil
 2. Benimde elime dün geçti kitap, okumak için sabırsızlanıyorum. :))

  YanıtlaSil
 3. Süper. = ) İlk doksan sayfasını dün gece okudum ve gerçekten çok iyiydi.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...