10 Şubat 2016 Çarşamba

Yeni Bir Harry Potter Kitabı!

J.K. Rowling, Jack Thorne ve John Tiffany'nin birlikte yazdıkları Harry Potter evreninde geçen yeni hikayeden yola çıkarak yine Jack Thorne'un sahneye uyarladığı Harry Potter and the Cursed Child'tan haberdardık. Ancak kitap bir sürpriz oldu.


Aslında bir süredir 30 Temmuz'da Londra'da sahnelenecek oyundan haberimiz vardı. Bugün ise ilginç bir gelişme oldu ve Scholastic'in söz konusu oyunu sahnelendikten hemen sonra, yani 31 Temmuz'da yayımlayacağı duyuruldu.
Based on an original new story by J.K. Rowling, Jack Thorne and John Tiffany, Harry Potter and the Cursed Child, a new play by Jack Thorne, is the first official Harry Potter story to be presented on stage. It will receive its world premiere in London’s West End on 30th July 2016. 
It was always difficult being Harry Potter and it isn’t much easier now that he is an overworked employee of the Ministry of Magic, a husband, and father of three school-age children.
While Harry grapples with a past that refuses to stay where it belongs, his youngest son Albus must struggle with the weight of a family legacy he never wanted. As past and present fuse ominously, both father and son learn the uncomfortable truth: sometimes darkness comes from unexpected places.

Henüz kitabın kapak tasarımını görmedik (yukarıdaki görsel değil) ve sayfa sayısı gibi bilgilere sahip değiliz ancak tanıtım metninden bu sekizinci hikayenin artık bir baba olan Harry'ye ve şöhretten bunalan küçük oğlu Albus Severus'a odaklanacağını öğreniyoruz.

Şimdiden herkese keyifli okumalar.

2 yorum:

  1. Allahım ne kadar mutlu oldum anlatamam, ilk okudum inanamadım, jk rowlingin twitter hesabını baktım. haberi rt ettiğini görünce sevinçten çığlık attım gözlerim doldu.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle ilgi çekici bir haber ama ben çok heyecanlanmadım açıkçası. = ) Çünkü bu yeni bir Harry Potter romanı değil. (Bazı dolandırıcı zihniyetli site sahipleri sırf hit gelsin diye çarpıtıyor.) J.K. Rowling'in oturup tek başına hayal ettiği bir hikaye de değil. Üç kişinin yazdığı bir hikaye. Her ne kadar Harry Potter'ı tekrar görecek ve Albus Severus'ı daha yakından tanıyacak olsam da J.K. Rowling'in tek başına bir roman yazmasını ve bu şekilde Harry Potter'ı devam ettirmesini tercih ederdim. Sanırım en olumlu yönü, tiyatro eserini sahnede izleyemeyecek olanların en azından hikayeyi öğrenebilecek olmaları. Bu konu beni daha önce de düşündürmüştü.

      Sil

Yeni Yazılar E-Posta Adresine Gelsin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...