11 Ekim 2011 Salı

Romandaki Gibi: "Kara Saray"daki Dövme

VampirellaninGuncesi'nde heyecan verici, yepyeni bir kategori; "Romandaki Gibi".Bu kategoride, paranormal/gotik/fantastik eserlerde bahsi geçen öğelerin görsel benzerlerini bulacaksınız. Bu öğeler kitapta önemli yer tutan, karakterler ile özdeşleşmiş materyaller olacaktır. --Örneğin; bir romandaki kral tacı ya da sihirli asa bu kategoride işlenebilecek potansiyel malzemeler.


İlk konumuz, Wicked Lovely/Lanetli Sevgili serisinin ikinci kitabı olan Ink Exchange/Kara Saray isimli romanda Leslie'nin seçtiği dövme. Okuyanların bileceği üzere, kitabın başında Leslie'nin karşılaştığı bu dövme, değişim sürecini tetikleyen en önemli unsur ve bu nedenle büyük önem taşımakta.

Romanda bu dövme betimlenirken, kanatlar, delici bakışlara sahip gözler ve meşhur kaos yıldızından bahsediliyor. Yukarıda inceleyebileceğiniz kara kalem çalışmasında bahsi geçen dövme deseni yetenekli bir el tarafından çizilmiş. Kitabın orijinal kapağında (Harper Teen baskısı) bu dövmenin üç boyutlu hali yer almakta ve Türkçe edisyonunda beyaz melek kanatlarına sahip bir benzeri görüyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...