9 Eylül 2012 Pazar

Blog Tur: Ruhsuz/Incarnate (Jodi Meadows)

Türkiye'de bir ilk!


Vampirella'nın önderliğinde, 10 kitap tutkunu blogger bir araya geldi ve DEX'in de iş birliği ile işte bu muhteşem blog tur ortaya çıktı! Blog tur kapsamında neler mi var? Eğlenceli ve ilginç bilgiler, yazarla gerçekleştirdiğimiz özel röportaj, ön okuma, okuyucu testi, kitaptan alıntılar ve kitabı kazanabileceğiniz çekilişler!


Hadi başlayalım!Neden Ruhsuz'u Okumalısın? İşte bu kitabı okuman için 5 NEDEN: 1. Dünyanın en gözde edebiyat sitesi Goodreads'de 4.678 kişinin oyuyla 3.82 gibi yüksek bir puan ortalamasına sahip. Oy verenlerin %87'si, kitaba 3 ve üzeri bir puanı layık gördü. Sitede, kitap için toplam 1.000+ yorum yazıldı.

 2. ABD'de 31 Ocak 2012'de yayımlandı. Yani hala güncelliğini koruyor! Güncel kitaplar okumayı seviyoruz.

 3. Muhteşem kapağı! Türkçe'si de aynı ABD edisyonu gibi muhteşem bir kapağa sahip. Orijinal kapak tasarımlarını seviyoruz.

 4. Ejderhalar! 

 5. DEX imzası! Sadece genç yetişkin kitapları yayınlıyorlar ve bu konuda çok başarılılar.Tanıtım Videolarını İzledin Mi?


DEX'in hazırladığı Türkçe kitap fragmanını izlemek için tıkla.
ABD'de yayınlanan İngilizce kitap fragmanını izlemek için tıkla.Ya tanıdığın herkes sonsuza kadar yaşayabilseydi..? Sen hariç.


Yazarı yakından tanımaya ne dersin?
 • 1983 doğumlu Jodi Meadows, Vampirella gibi sanata düşkün bir Boğa burcu.

 • İki sene önce örgü örmeye başlamış ve şu anda bunu bir alışkanlık haline getirmiş durumda. Blogundaki "Spinning Sunday" isimli bölümde, her Pazar günü ördüklerini paylaşıyor.

 • Yeni çıkan genç yetişkin romanlarını yakından takip ediyor. En sevdiklerinden birisi Defiance. 2012'de okuduğu tüm kitapların listesini görmek istersen, tıkla

 • Kitabını yazarken izlediği adımlar: Önce parlak bir fikir buluyor, daha sonra dünyayı ve karakterleri yaratıyor, akabinde öykünün ana hatlarını çıkarıyor ve sonrasında karakterlerin olaylar karşısında hissettikleri duyguları ortaya çıkartıyor.

 • Ruhsuz/Incarnate kitabına başlamasını sağlayan fikri bulmak tam üç senesini almış. Aklına gelen herşeyi defterine not alıp, üzerinde çeşitli oynamalar yapmış.

 • Ağustos'da Ruhsuz/Incarnate serisinin üçüncü kitabını editörüne teslim etmiş.

 • Yazar olmadan önceki hayali astronot olmakmış.

 • Kedileri ve dağ gelinciklerini çok seviyor. Her iki tür hayvandan da besliyor. Yazılarını, evinde "dağ gelinciği odasında" yazıyormuş.

*Kitabı satın alabileceğin online alışveriş sitelerinden bazıları D&R, KitapYurdu ve HepsiBurada.

8 yorum:

 1. Sevgili Vampirella, iyi ki ön ayak olmuşsun ve bu harika etkinliği düzenlemişsin. Ben DEX kitabı geç fark edenlerdenim. Kitabın özellikle Türkçe tanıtım filmini çok başarılı buldum. Kapaklar zaten şahane. Değiştirmeden kullanmakla da çok akıllılık etmiş DEX. Blog turlarınızın devamını merakla bekliyorum. İş güç programım pek bir yoğun bu aralar ama diğer blog turunuza fiilen katılmayı da isterim. Ankara'dan sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Dex imzası olup kötü diye nitelendirilen bir kitap görmedim henüz. Kapakları beni benden alıyor ;)
  Gerçekleştirdiğiniz bu harika etkinlik için de ayrıca teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Harika bir yazı olmuş !! Blog tur için yazan bütün blogları tebrik ediyorum :))

  Sıradaki kitabı bekliyoruz sabırsızlıkla !!

  YanıtlaSil
 4. Beğendiğine sevindim. Yorumun için çok teşekkürler. =)

  YanıtlaSil
 5. DEX gerçekten başarılı. Yorumun için çok teşekkürler. =)

  YanıtlaSil
 6. genç yazarların vardığından haberdar olmak çok güzell :) bizlere cesaret veriyor,teşekkürler dex ve vampirella.))

  YanıtlaSil
 7. Yorumun için çok teşekkürler. =)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...