15 Ocak 2016 Cuma

GO! Kitap: "Komik Bir Hikaye Çok Yakında Raflarda!"

GO! Kitap'ın yeni bülteninde karşımıza çıkan kitap...

Ebru Sürmeli'nin dilimize çevirdiği ve Nurten Hatırnaz'ın editörlüğünü üstlendiği It's Kind of a Funny Story/Komik Bir Hikaye.
New York şehri sakinlerinden on beş yaşındaki Craig Gilner hayatta başarılı olmaya kararlıdır. Bunun için de önce doğru liseye, sonra doğru üniversiteye, sonra da doğru işe girmelidir. Ama olaylar hiç de umduğu gibi gelişmez ve Manhattan’ın en zorlu liselerinden birine kabul edilmesiyle birlikte hayatı çekilmez bir hal alır.  Depresyona giren Craig yemek yiyemez, uyuyamaz ve bir gece kendini öldürmeye karar verir.
İntihar kararıyla birlikte acil servisin yolunu tutan Craig kendi isteğiyle psikiyatri kliniğine yatar ve seks bağımlısı travesti, makasla yüzünü kesen genç kız, yerçekiminden korkan çocuk gibi birbirinden ilginç karakterlerden oluşan hastaların arasına karışır. Craig burada, onu yiyip bitiren endişelerinin kaynağıyla yüzleşme fırsatı yakalayacaktır.
GO! Kitap, son zamanlarda bizi ciddi meseleleri düşünmeye davet ediyor. Çok da iyi yapıyor. Speak/Konuş Benimle ile başlayan bu akımın ikinci örneği It's Kind of a Funny Story/Komik Bir Hikaye. İşte bu roman intihara sürüklediği bilinen depresyonu masaya yatırıyor. 

Ne düşünüyorsunuz?
Okumak istiyor musunuz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yeni Yazılar E-Posta Adresine Gelsin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...