25 Ağustos 2013 Pazar

Kitap Avı: VG & BuyuluAyrac

Uzunca bir süre önce başlattığım "kitap avları" gerçekten eğlenceli anlara sahne olmuştu. Ben de çeşitli şekillerde bu etkinliği devam ettirdim. Bu sefer ise dost bir blog ile ortalaşa bir kitap avı hazırladık.İşte BuyuluAyrac ile ortak kitap avımız!


Berfin'in kitaplığımda bulmamı istediği kitaplar: 1. İçinde mitolojik karakterlerin olduğu bir kitap.

 2. Ölülerle konuşulan bir kitap.

 3. Yatılı okulda geçen bir kitap.

 4. İrlanda'da geçen bir kitap.

 5. Ana karakterin kızıl saçlı olduğu bir kitap.


*Bulmasını istediğim kitapları ve cevaplarını görmek için gün içinde BuyuluAyrac'ı ziyaret edin. (Muhtemelen saat 14.00'dan sonra yazısını yayınlayabilecek.)

Cevaplarım:
 1. Goddess of Sea/Deniz Tanrıçası (P.C. Cast)
  P.C. Cast'in tarzını seviyorum. Şu ana kadar hangi kitabını okuduysam, beni eğlendirmeyi başardı. Bu kitap da birinci görev için çok uygun.

 2. Wuthering Heights/Uğultulu Tepeler (Emily Bronte)
  Daha fazla açıklayarak iyice spoiler vermek istemem. Okuyan bilir. = )

 3. Worst Witch: All at Sea/Cadılar Okulu: Deniz Kıyısında Tatil (Jill Murphy)
  Çocukluğumdan beri sakladığım kitaplarımdan biridir.

 4. Dubliners/Dublinliler (James Joyce)
  Üniversite yıllarından kalan bir kitap. En sevdiklerimden biri diyemeyeceğim ama göreve uygun.

 5. The Selection/Beni Seç (Kiera Cass)
  Kitaplardaki karakterlerin saç rengine pek dikkat etmiyorum aslında. Eminim ki kitaplığımda daha nice kızıl saçlı karakter yaşıyordur! America Singer da onlardan biri.

8 yorum:

 1. Mertcan Ölçer25 Ağustos 2013 13:31

  Süper. :3 Cadılar Okulu: Deniz Kıyısında Tatil'i merak ettim.

  YanıtlaSil
 2. Çok cici bir kitap ve içinde illüstrasyonlar da var. Bir ara şöyle bir göz atabilirsin. = )

  YanıtlaSil
 3. Mertcan Ölçer27 Ağustos 2013 13:19

  Beğeneceğime eminim. :D

  YanıtlaSil
 4. öncelikle Wuthering Heights baskına bayıldım! bizde klasik kitapların sıkıcı kapakları olur ama onun kapağı yandan bile çok hoş gözüküyo :) 1. mitolojik karakter deyince ister istemez aklıma Percy Jackson/Rick Riordan geldi, sayamayacağım kadar çok mitolojik karakter içeriyordu :) 2.Muhteşem Yaratıklar/Kami Garcia;Margaret Stohl da Amma nın vodoo yla büyük büyük amca ve teyzeleriyle konuşmasını ilk okuyuşumdan beri garip ve eğlenceli bulmuştum :) 3.okuduğum tek yatılı okulda geçen serinin de Holly Black in Lanet İşleyiciler i olduğunu sayende far ettim :) özellikle Kırmızı Eldiven de karakterlerimin yatılı okul öğrencisi olmasını hem çok sevmiş hem de nefret etmiştim... 4.İrlanda da geçen hiçbir kitap okumadığımı da fark etmiş oldum :D :D 5.Evrenin Ötesine/Beth Revis kitabı kızıl saçlı ana karakterinin adı Amy olduğu için (DW daki Amy Pond u çoooook severim) ve uzay gemisinde geçtiği için almış olsam da sonradan çok sewdiğim ve Amy karakterinin de benim Amy im gibi zeki ve güçlü bi kız olduğunu fark ettikten sonra serinin büyük hayranı oldum da bi gerçektir :)

  YanıtlaSil
 5. O baskı doğum günü hediyemdi. = ) Klasiklerin gerçekten orijinal dillerinde muhteşem baskıları var. Belki de bu yüzden ülkemizde klasikler pek ilgi çekmiyor. Hımm...

  Bu arada, cevaplarını çok beğendim. = )

  YanıtlaSil
 6. cidden çok hoş bir doğum günü hediyesi olmuş :) insan varsa da bi tane daha istiyor görünce :D zaten bizdeki o kapaklar ve sıkıcı arka kapak yazılarıyla kitapları beğenmek okumaktan zor oluyor :) ama insan 2 yıl düzenli okuyucu olduktan (ve kitap sayısı 100 ü geçtikten) sonra hangisinde ne vardı hatırlamak da cidden zor oluyormuş... kitaplığa daldım uzun bi aradan senin etkinliğin sayesinde :D

  YanıtlaSil
 7. Kitapları çok beğendim özellikle Cadılar Okulu çok ilginç duruyor. :)

  YanıtlaSil
 8. America Singer krala karşı ne yapabilecek acaba?The one heyecanla beklediğimiz bir kitap.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...