9 Şubat 2015 Pazartesi

Kitaptan Alıntılar: "Tumble & Fall"

Çeviri aşaması bittiğine göre...

Sıra Tumble & Fall'dan ilk kez okuyacağınız alıntıları paylaşmaya geldi.İnsanlar, dünyanın sonu geldiğinde iki şeye vakit ayırıyorlar: Bedava yiyecek ve parti.


*****

Aynada yüzüne bakıyor; gözlerinin altında koyu renkli halklar var, saçı yağlı, kızıl bir saçağa dönüşmüş. Kendi yansıması odadaki açık ara en korkunç şey.

*****

“Önümüzdeki günlerde olabilecek değişiklikler için sizi uyarmalıyım. Persephone’nin rotası, uzun yıllar boyunca takip edilip araştırıldı ve şimdi korkarım ki büyük olasılıkla gerçekleşecek olan, kontrol edilmediği takdirde bir hafta içinde gezegenimize çarpacağıdır.”

*****

Birbirlerine sokuluyorlar, o kadar yavaş davranıyorlar ki kimin ilk uzanacağını kestirmek imkânsızlaşıyor. Öpücük, yumuşak ve kontrollü. Sonsuza kadar sürebilecekmiş gibi, yapmaları gereken diğer her şeyi yaparken sonuna dek böyle sarmaş dolaş kalmanın bir yolunu bulabileceklermiş gibi geliyor.

*****

"İkimiz de mutsuzduk, hem de her zaman. Oğlumu seviyordum, ikimiz de seviyorduk ama bu, bizi bir aile yapmıyordu. En azından gerçek bir aile."


*Her zamanki gibi alıntıları rastgele seçtim ve yayına hazırlanırken bunlar kimi değişikliklere uğrayabilir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...