17 Aralık 2015 Perşembe

Yeni Kitap: Up In Flames (by Abbi Glines)

Popüler new adult romance serisi Rosemary Beach/Rosemary Sahili yeni romanı için tasarlanan kapak karşınızda.Bildiğiniz gibi bu devasa serinin (bununla birlikte on üç roman, bir novella!) Too Far isimli temel serisinden üç romanı tercüme etmiştim. (Henüz üçüncüsü ülkemizde piyasaya çıkmadı.) Okuduysanız Nan'i mutlaka hatırlıyorsunuzdur. İşte bu kitapta Abbi Glines bize onun hikayesini anlatıyor.

The villain of Rosemary Beach finally gets her own happy ending in the long-awaited final novel of the #1 New York Times bestselling new adult romance series by Abbi Glines.
The blockbuster #1 New York Times bestselling Rosemary Beach series ends with a bang when the troubled character readers love to hate gets her very own happily ever after in this eagerly anticipated and overwhelmingly requested story. Known for causing problems for everyone in Rosemary Beach, Nan has been growing up lately, and she’s finally taking center stage—and finding love with the man she least expected. 

Kitabın tanıtımı için USA Today yazarla kapsamlı bir de röportaj gerçekleştirildi. Merak edenler buradan göz atabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yeni Yazılar E-Posta Adresine Gelsin!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...